A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Malli

Mallin e kam paguar shtrenjet.
Nuk e kam porositur
por ja qe si dhurate
me eshte sjell nga Amerika.

Ambalazhen se flaki dot.
E ruaj me ankth e frike,
eshte e bukur nga jashte,nuk eshte dosido
por emrin ka:Amerike.

Malli.Po t'ma preksh me dore
do te digjesh,
e s'te ben pune
as melhem e as doktor.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019