Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Arome Kamomili

Une dua te jem mikja yte
kur ti te kesh shume dilema,
une dua te jem vajza yte
ne mesin e shume djemave.
Te te dhuroj besimin e gjithe botes
s'ta premtoj,por do e gjesh ne mua,
dashurine do ja vjedh gjithe botes
vetem per ty,hajdute me quaj.
Une dua te jem zemra yte
neper damaret e tu te eci gjaku im,
une,une dua te jem kanarine e ytja
qe kendon per ty,per ty,pambarim.
Arome kamomile fushat do i korr,
e ne vaske me uje kroni aty do t'i hedh,
e lule trendaifli do i shkundi mbi to,
askush pos meje e teje,s'dua ta shijoj kete ere.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet