Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Familjen

Dashuri Qe Lind Dhe Nuk Vdes Kurre

Princesha ime , gezimi im i pare
Ti jeten ma gezove,, dashuria me e rralle
Sa here qesh edhe flet , jeten time ti ma ndricon S’ka asgje ne kete jete, qe me shum se ti me gezon
C'do dite e falenderoj zotin , qe ne jeten time ty te ka sjellur
E vogla ime , dashuria ime e pashterrur
Je gjithcka per mua dhe shpejt do ta kuptosh
je drita e syve ne erresire
je ajri qe me mbush
pa ty s'jam askush
Gjithmone do jete prane per ty sepse ty te kam jete , drite per keta dy sy

- poezi nga Ajsel Boja


- Poezia u dërgua nga AjSeL -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet