A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Ramosaj
  • Origin:
  • Ede 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 23
  • Birthday:
  • 7 March 1996
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  232
Music genres: Pop

Alban Ramosaj is a popular singer. Alban Ramosaj ka lindur ne Ede, Holande, por jeton ne Tirane me mamane e tij dhe motren Beatrix Ramosaj. Zhanret muzikore te preferuara jane Pop, RnB dhe Soul. Hapat e tij te para ne muzike hidhen ne kanalin youtube me kenge cover kryesisht nga Madonna. Zrtarisht fillon nje karriere ne talent-show "The Voice Of Albania 3". Motra e tij Beatrix i bën kërkesë fansave që të mbështesin Albanin në spektaklin “The Voice”: “Për ata që nuk e kanë ndjekur vëllain tim Albanin në “The Voice”, ju ftoj ta ndiqni performancën e tij, është i vetmi mashkull në familjen tonë që këndon dhe sinqerisht është shumë i talentuar!! Uroj të ju pëlqej dhe shpresoj ta mbështesni sepse është artist i ri dhe normalisht që ka nevoj për mbështetje!"

Në vitin 2012, Alban Ramosaj merr pjesë në X Factor Albania 1.

Në vitin 2013, Alban Ramosaj merr pjesë në The Voice Of Albania 3.

Më datë 2 Korrik 2014, Alban Ramosaj publikon videoklipin "Ç’kemi". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Seven Saraqi, teksti u shkrua nga Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stash. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 28 Shkurt 2016, Alban Ramosaj publikon videoklipin "A Me Do". Muzika e këngës u punua nga vetë Alban Ramosaj, teksti u shkrua nga vetë Alban Ramosaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Alban Ramosaj merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Në Shtator 2016, Alban Ramosaj merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Aurora".

Në vitin 2016, Alban Ramosaj publikon albumin "Po Nese... (Ep)".

Më datë 16 Korrik 2017, Alban Ramosaj publikon videoklipin "Bitchi Mesnates". Teksti u shkrua nga vetë Alban Ramosaj. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 24 Prill 2018, Alban Ramosaj publikon videoklipin "Ike". Muzika dhe teksti u shkruan nga vetë Alban Ramosaj.

Në vitin 2018, Alban Ramosaj publikon albumin "Hiraeth Ep".

Më datë 28 Gusht 2018, Alban Ramosaj publikon videoklipin "A Thu Pse".

Më datë 27 Dhjetor 2018, Alban Ramosaj publikon videoklipin "Ëndrrat E Mia" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Alberie Hadergjonaj

(His aunt)

Anxhelina Hadergjonaj

(His first cousin)

Argjentina Ramosaj

(His first cousin)

Beatrix Ramosaj

(His sister)

Voice Of Albania

(Contestant)

X Factor Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Twitter

Account

SoundCloud

Profile

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles


More news about Alban Ramosaj »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019