Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albanian Outlawz - Memories Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Memories" kënduar nga Albanian Outlawz.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

TEDD - Memories

Came in from the city walked into the door
I turned around when I heard the sound of footsteps on the floor
Love just like addiction now I'm hooked on you
I need some time to get it right
Your love gonna see me through

JANEX - Memories

We are smoking down the floor
Eyes are rolling up and down
Boys are feeling insecure,
Living in another world.
We are dancing down the floor
Haunting lovers in the dark
Girls are feeling so in love
Living in another world

We are on the roll
Chasing the sound
Of our naked heart
Memories fly
Memories cry
On our twisted mind

We are smoking down the floor
Eyes are rolling up and down
People feeling insecure,
Living in another world.
We are dancing down the floor
Haunting lovers in the dark
People feeling so in love
Living in another world.

Twt - Memories

yo where you at now
where you at now
come on tell me where you at now ?

dyshim po ka sdi a mi thon ksaj dashni
besim so kjo pom kqyr me tjeter sy
kesh per ty qaty morali marrja tash ku osht?
ti dhash krejt mi qite posht
quditesh pse tash jom ftof
une jom i njejt qysh jem taku po ndryshimi osht te ti
kallzom qka t bona keq qe ma ktheve me tradhti
ska ma mfal kadal qysh jo nzemer mpaske pas
e kom 1 pik von e kuptova se me mask mpaske dasht
nejse.. e din punen tonde harrom mu harroj krejt
1000 sene t sillen nkry po apet spe din kush je
qe t kallzoj qka osht puna pi tmirav ti nuk ngopesh
je njeri idht me zemer t prisht nuk je qashtu qysh dokesh
me kan dussh ti sshko veq 1 sen po ta lo
ski nevoj mu ni keq per sene qe mi ki bo
mos ta nin a kam plag qka pata ti thash
p.s bone dallim qka ke pas e qka ki tash

ti ku je tash ti nbot
kallzom ti !!
KU METEM NA DY
TI! Mee kohen e merr vesh njeri ndryshon
Ti! pi gabimeve veten e permirson
Ti! Mungon une ri te veni vjeter
Ski nevoj mu kthy lejem thjesht me heken
nese najher msheh rruges mos u ndi keq
merre vesh kurgjo nbot so perfekt
po ska lidhje
po ska lidhje
nuk ka lidhje
thjessht o e kalume

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 29/04/2015Më Shumë Këngë Nga Albanian Outlawz:


Komente mbi këtë këngëAlbanian Outlawz - Memories
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Memories".
3. Video është e këngës "Memories", por nuk këndohet nga Albanian Outlawz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.