Albanota
Albanota
Albanota
  • Vendlindja:
  •  Maqedoni E Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Albanota është produksion shumë i njohur. Produksioni Muzikor "Albanota" u themelua në vitin 1991 ne Kumanovë. Dhe njihet si produksion i parë muzikor mbarë shqipëtar. Kjo shtëpi diskografike ka botuar një numër rekord të albumeve muzikore nga këngëtarët më të mirë shqipëtar.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0