Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  820
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alberie Hadergjonaj është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Një këngëtare legjendë që çdo shqiptar e ka në zemër dhe vendlindja i ka dhënë titullin e madh "Nderi i Kosovës". E njohur nga këngët magjepsëse të saj, kjo këngëtare gjeni me zë brilant dhe shpirt të madh, është edhe një grua e mrekullueshme dhe një nënë shumë e zonja. E adhuruar nga njerëzit e thjeshtë, por dhe nga politikanët më të pushtetshëm në Shqipëri dhe në Kosovë, që nga ish Presidenti Rugova, Presidenti Bexhet Pacolli, Ramush Hajradinaj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nëna e

Anxhelina Hadergjonaj

Tezja e

Alban Ramosaj

Tezja e

Argjentina Ramosaj

Tezja e

Beatrix Ramosaj

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Komente

17 🔥Kur Nuk Shkon, Nuk Shkon (2011)

Loçka Jeme (2005)

Lozonjare (1999)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (7)

10
5
13
6
12
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Gjyste Vulaj

Adelina Ismaili

Edona Llalloshi

Remzie Osmani

Leonora Jakupi

Aferdita Demaku

Ava Max

Anxhela Peristeri

Ledina Çelo

Anjeza Shahini

Tags: Alberie Hadergjonaj, Arberie Hadergjonaj, Arbrie Hadergjonaj, Albrije Hadergjonaj, Adergjonaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet