Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Albion Bucolli - Dasmë E Madhe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/06/2019

2019-06-26T11:28:54+00:00

Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2019"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasmë E Madhe" kënduar nga Albion Bucolli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Albion Bucolli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatmira Breçani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

ku po bien kta tupana, dasem te madhe na po bojna
dasem te madhe bojna na, shume dasmore hej mashalla

po martojm na djalin oo me nusen ma te mire oo

bini bini o tupana sot

(2x)conu ne valle o dasmore,
nusja e dhendrri dor per dor,
cifti i ri u trashegoft, gjithmone
jeta ne valle u shkoft

le te vallzojna deri ne sabah, kena dasem lume na

keng e vallja nuk pushojn, vllaun motrat po e martojn

sa shyhret e sa gezim po martohet vllau yne
sa gezim e sa shyhret nuse te mir o paska gjet

(2x)conu ne valle o dasmore,
nusja e dhendrri dor per dor,
cifti i ri u trashegoft, gjithmone
jeta ne valle u shkoft

(3x)conu ne valle o dasmore,
nusja e dhendrri dor per dor,
cifti i ri u trashegoft, gjithmone
jeta ne valle u shkoftMë Shumë Këngë Nga Albion Bucolli:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet