Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Vendlindjen


Ohri Im

Ka kohë që jam larguar,
Larg për në mëgrim,
Por kurr stë kam harruar,
Se je atdheu im.

Zemra më këndon,
Për ty moj Ohërid,
Se atje kam shtëpinë,
Ku kam lind dhe jam rrit.

Plot mall të dërgoj,
Nga mërgimi, mëmëdhe,
Gjithmon të kujtoj,
Se birin tënd më ke.

- Poezi nga Ali Osmani Ohri


- U dërgua nga ALIOSMANI1 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  235

Komente mbi këtë krijim