Aljad Bilimani
Aljad Bilimani
Aljad Bilimani
  • Jeton në
  • Greqi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Aljad Bilimani është këngëtar dhe poet. Më datë 12 Dhjetor 2018, Aljad Bilimani publikon videoklipin "Udhetar Mbeta", në bashkëpunim me Festim Terpollarin.

Më datë 14 Mars 2019, Aljad Bilimani publikon videoklipin "Kolazh 2019", në bashkëpunim me Festim Terpollarin. Muzika e këngës u punua nga Rino Boci, teksti u shkrua nga Aljad Bilimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rino Boci.

Më datë 2 Korrik 2019, Aljad Bilimani publikon videoklipin "U Ndam Te Dy". Muzika e këngës u punua nga Rino Boci, teksti u shkrua nga Aljad Bilimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rino Boci.

Më datë 25 Korrik 2019, Aljad Bilimani & Festim Terpollari publikojnë videoklipin "Te Pres Nene". Muzika e këngës u punua nga Rino Boci, teksti u shkrua nga Aljad Bilimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rino Boci.

Më datë 26 Gusht 2019, Aljad Bilimani publikon videoklipin "Baba Aliu". Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti, teksti u shkrua nga Aljad Bilimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vani Rushiti.

Më datë 5 Mars 2020, Aljad publikon videoklipin "Guret E Shtepise". Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0