Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Dashurie

Fije Floku

A nuk e sheh ti shpirti im,
si dridhet ngadalë mbi supin tënd,
kjo fije e brishtë e flokut tim?!...
Përmbi xhaketë ka zënë pak vend.

E ke nga pas ,dhe nuk pendohesh,
prej duarve të tua,më është rrëzuar.
E mban me vete dhe kur largohesh,
një fije floku të drithëruar...

- poezi nga Alma Zenellari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2Më shumë nga Alma Zenellari


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet