Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alma - Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti".
3. Video është e këngës "Ti", por nuk këndohet nga Alma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alma - Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

16/04/2006

2006-04-15T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti" kënduar nga Alma.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alma i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bloody - Ti

Bloody
It's ya boy
Again again and again 'gain

I just wanna make you mine
I just wanna feel you
'Cause my body and my soul want you tonight
Aj aj
2x

Nuk kalon dita
Nëse s'shoh ty
e gat o nata
Nëse s'jom me ty
Sa shum kan fol tjerët që ti mos me kon me mu
E kam dit fort mire që ti mu m'ke besu
Ta du at zemër
Ta du at sy
E vetmja femën
Jo s'ka si ti
Edhe n'Google nëse lypi jo nuk kom me gjet
Ti je e vetmja femën që m'ke bo të ndihem mbret

Ti plotsove gjitha vendet që i pata bosh
Ti u bone e vetmja femën që kem mu me m'josh
Se jena real, s'jena fake
Për ato që kan hate
Tjerët don mu kon si na, po si na nuk bohen njejt
O

I just wanna make you mine
I just wanna feel you
'Cause my body and my soul want you tonight
Aj aj
2x

Me ty botën po du me shetit un tash
Kurr nuk bona pishman zemrën që ta dhash
Çka thon zemra jote vetëm ti ma thuj
Se ti fali kejta dhe ata që s'muj
Po kurgjo s'po ma nin
Veç me t'pa ty tu kesh e
Bashkë e çona rich dhe kur n'xhep nuk kena cash
E nëse jena larg
Në zemër jena ngat
Dashnin e kena t'madhe pa limit e pa afat

Ti plotsove gjitha vendet që i pata bosh
Ti u bone e vetmja femën që kem mu me m'josh
Se jena real, s'jena fake
Për ato që kan hate
Tjerët don mu kon si na, po si na nuk bohen njejt
O

I just wanna make you mine
I just wanna feel you
'Cause my body and my soul want you tonight
Aj aj
2x

Nosmusic - Ti

Po m'doket qe t'kom afer (Yah)
Amo ka me met veq 1 onderr (Yah)
Du me t'pas afer, me ta nij aromen
E ti s't'len me t'puth, deri sa ta bon at t'tonen.

E tash, koha pa ty so ka shkon
Qdo nat pe pres diellin kur po perendon
Se ike ike, ike ti
E m'le ti m'le pa gjum, veq ti

S'muj me shty kohen pa ty
Jom msu mu qu une veq me ty
Se ty me t'bo per veti o krejt qka du
E per ket sen ti hiq s'ki qa thu

DAMN

Po m'kujtohen koht e vjetra
Kur un lypsha me shku te tjetra
E tash ti m'ike mu prej druve
S'ja pash hajrin une kurr asaj ku**e

Jo un ty sun t'hate
Dashnia jote ku m'beti
Un s'jom si ai tjetri
Mos mi merr krejt ti

Se ti je thjesht nje engjull qe ke ardh n'jet tem
N'fillim ma ndreqe, po masnej plag po len
Kto plagt e tua kurr s'po sherohen
Deri sa kto dy zemra t'bashkohen

Distanca, me ty
Mungesa, per ty
Mu po m'vret
E ndjenjat i kom shti n'dry

S'muj une pa ty
Njejt si ti pa mu
Qdo dit m'thojshe t'du
E tash ti m'ke harru

M'ke harru se i ki tjert ti
Dashnia jem per ty s'vlejti
Ike prej meje e tash pot pret tjetri
Gjith ki me met e njejt ti

Sa jom kon un me ty
Ti zemren qdo dit ma ke thy
Se tash veq jom tu e thy
Po bojka edhe pa ty

Jo un ty sun t'hate
Dashnia jote ku m'beti
Un s'jom si ai tjetri
Mos mi merr krejt ti

Enxhi Nasufi & Boocky Dj - Ti

Afer te ndjej
Me sy ste gjej
Por une e di qe prane meje te kam
Nuk mund ta fsheh
kur nga larg ti me sheh
Vetem me ty dua te jem ne kete nate

Prane meje kalon ti
Deshiren ma shton ti
Trupin ma merr edhe frymen ma ndal
Me sy me kerkon ti
Ne heshtje me fton ti
Te jemi bashke...

(Chorus)
Do qe ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...
Dua ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...

Nuk e mbaj mend
Se cfare me the dje
Nje deshire neper dehje si ne enderr me merr
Afer te ndjej
por me sy nuk te gjej
Vetem me ty ne kte nate dua te jem

Prane meje kalon ti
Deshiren ma shton ti
Trupin ma merr edhe frymen ma ndal
Me sy me kerkon ti
Ne heshtje me fton ti
Te jemi bashke...

(Chorus)
Do qe ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...
Dua ta kesh trupin tim prane teje sonte
Ti ti ti ti...

(Bridge)
Eja me mua, eja me mua sonte
Jo mos me thuaj, jo mos me thuaj sonte

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alma:


Komente mbi këtë këngë