Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Alto - Bot E Ftohte  (Feat. Milimetri)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/11/2019

2019-11-16T18:50:39+00:00Alto.
Sa m’pelqen dielli esht e vetmja gje qe me ngroh pa interes
Kurse njerzit plot me maska dua qe ti fshi me fahes
Nese i takon qe ne mgjes dije dita t’hecen ters
Se kto njerzit hipokrit ta bejn koken me shum stres
Mos i ze asnjerit bes se t’braktisin mu ne mes
Perpara me hec nuk t’lejn sa her qe sillesh drejt
Se kan maska mbi fytyr edhe hiqen sikur t’shenjt
Nuk kan asigjo t’vertet pranaj vet ma mir me nejt
E me pas menjen e qet e di nuk esht e leht
Ama nga tjeret nuk pret
Se rruga drejt lakmis edhe pushtetit
I kan largu njerzit i kan cu mas interesit
Esht tu m’hik menja nuk po shof mo ndjenja
Bot ngjyr gri e i ftohti po len shenja
Shum e keqe gjendja njerzit si robot
Nuk po i pulson mo zemra.

Milimetri.
Sot cuditem me veten tu i majt syt me lot
Them,sa ka vler tu i majt shpresat ne Zot
Pres me mar nje pergjigje ne qetsi si mesazh
E fjet mbin posht mbesin bosh pa imazh
Jam fundos ne oqean i varros ne pafundsi
E kerkon ndihmen me shpirt po doren nuk ta jep njeri
Shum i lodh rraskapit rutin e njejta per cdo dit
E mira qe dikur e bone per t’keq nje dit ka me tzon prit
Tjert tek ty kerkojn rrespektin ku per vete nuk e njohin
Kur ne ftyr ja thu tverteten diten tjeter keq te shohin
Injoranca tepert po na djeg si leter
Ska dashni mo nzemra tnjerzve si ne ate kohen e vjeter
Asnje gje koha spremton bile dhe ma keq po shkon
Po shyqyr qe esht muzika qe shpirtin ma qetson
Nuk e di a kuptove dicka me vler nga kto vargje
Se per mu jan ilace qe ma fshin lotin ner faqe.


Ky tekst u dërgua nga Milimetri
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet