Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alvinn - Menja E Flliqt (Love Is Blind) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sot menon ti..sot menoj un..sot menojm krejt..
ropt..6 miliard vet..e asnjoni smenojm njejt..
me kap qdo menim qe vlen..ski nevoj mi njeh
fjala e 6 miliardve vlen..kur shprehin qa jon tu ndje
a feelin dhimt lumturi..a veq perbin e majn zi
krejt e din qe smujn mu ngi..prej tmirav qe vin
na tmirat i dim..po snihem t'ngim..
shihem t'ngim..po syt e unt tepric na bin..(Qata)
badihava s'thojn..qe e tmira t'qon pesh
e qka e mira qon pesh..kur n'fund sun tshtin me kesh..
suni nalim menimet qe hin n'tru tonin nt'zez..
mu da shpirti jon n'pjes..per bes mesim pa shpres..
asjoni sdojm me dek..snau ka bo jeta bajat..
qitash qiellin du me prek..mirpo veq me aeroplan
kqyri ka tmuj n'tok me shkel..n'mujsha n'han sado'pak
dine qdo dit o dit me diell..veq me ndreq spo jem t'aft..

love is blind..hurts you inside..
love is blind..and makes my rhyme any fuckin time I'm feelin down..
love is blind..hurts you inside..
it makes my rhyme to tell you why..you're the only one in my mind

kur folim per jet..krejt ment i qojm n'kulet..
kur thojm qe menojm per tjert..menojm per ne n'veten e tret..
e kur dikush per ne vet..nisem tu tret n'tjert..
e me na vet dikush per tjert..sa s'thojm qe dojm mi pa n'dhe
menja e flliqt..qka m'bon mena flliqt..
thjesht kthehna n'kohna t'perpikt..
kthehna hamomin se smun kerkush ..PA PA !!
s'kthehna hiq..eci ndreqi qka osht e prisht..
se menja ligsht mshtin me e bo veten t'dyshimt..
moooo..sdu joo..sen me pas mrapsht...
a tash per tash..ment e flliqt i kem teton naa...
qeshtu s'ecim kerkah...po prap mos vet se SNA HA..
sa punojm..shtrihem n'shtrat..e kukasim qe u bo Bajat
qata THOM..ma mir RAHAT..se i bim pishmon..
per qdo menim t'flliqt..qe n'realitet e bon..(qdo person)
tonve po na kana..po Jo mo nuk shkon..
jo qe najsen...po jem lodh tu nejt..se puna monoton !
i kan kap ment rrjetat..marimangat tu virr n'jeta..
sja dojm t'miren kerkujt..a vet tu dek n'shpresa
ju t'perceptum n'shkrepsa..qa me bo qikjo mena flliqt..
se perveti sbojna sen..e lemo per tjert hiq e hiq

love is blind..hurts you inside..
love is blind..and makes my rhyme any fuckin time I'm feelin down..
love is blind..hurts you inside..
it makes my rhyme to tell you why..you're the only one in my mind

Ment i kom veq n'njo..
Ment i kom veq n'njo..
Ment i kom veq n'njo..
Ment i kom veq n'njo
Veq spo di qysh me bind mo..
veq ni mene e sinqert koft...DIJE O QIKJO!

Besom..krejt menjen me pas rren..
qka tkom thon o e vertet..
gjithqka e sinqert..se je Gjithqka per mu n'kit jetNuk kemi video për këtë këngë.


Alvinn
Publikimi: 21/11/2010


Alvinn - Menja E Flliqt (Love Is Blind)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Menja E Flliqt (Love Is Blind)".
3. Video është e këngës "Menja E Flliqt (Love Is Blind)", por nuk këndohet nga Alvinn.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alvinn:


Komente 0