Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amaneti - Dy Fjalë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sa her e kam nis kam dasht t'vërteta me tregu
Pavarsisht se shum gjana n'shpirt jan tuj m'coptu
Ju pse po ju vjen keq kurr nuk ndryshova
E kam ni qëllim e n'at drejtim prap vazhdova
Jam prej atij veni kreshnik edhe zana
Ligje për ne fjalët e dhana
Un po ulna n'gjunj n'ket tokën e t'parve
Le t'ma marrin jetën edhe plumat e armve
Kam me e mbrojt gjithmon shqipen dy krenare
Nuk guxon kush me mi prek trojet shqiptare
Erdha deri ktu se du prej kujt gjykimin
Un e kam besimin n'zemër drejtimin
Kamt e mija e njohin mir dhe tokën
Edhe kur errsira e ka mbulu gjith botën
Nuk duhet n'ket jet me menu veç për t'mirën
Se ka me t'dhimt shum kur t'perballesh me t'veshtirën
Paska shum njerz qe kët gja nuk po e din
Kan me e marr vesh kur takojn Perendin


Ky tekst u dërgua nga  AMANETIAmaneti
Publikimi: 22/12/2013


Amaneti - Dy Fjalë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Fjalë".
3. Video është e këngës "Dy Fjalë", por nuk këndohet nga Amaneti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0