A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anila Mimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  158
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Anila Mimani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është e martuar, ka dy vajza dhe jeton në Zvicër. Në vitin 2003, Anila Mimani publikon albumin "Digjesh Zjarr". Në vitin 2005, Anila Mimani publikon albumin "Vajza E Mamit". Në vitin 2008, Anila Mimani publikon albumin "Baby". Më datë 30 Prill 2009, Anila Mimani publikon videoklipin "U Bo Cuni Arapci". Në Nëntor 2009, Produkt 28 merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Inati", në bashkëpunim me Anila Mimani. Më datë 16 Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Baby (2008)

Vajza E Mamit (2005)

Digjesh Zjarr (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Karajfili Dhe Zambaku
Vajza E Mamit
Me Inat Po Shkon
Pasion Dashurie
Ti Nuk E Di
U Bo Cuni Arapci
Ti Je Larg
Te Du Pa Fjale
E Imja Dashuri
Te Ndjej


Përkthime (7)


Artistë Të Ngjashëm:

Alketa Vejsiu

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Ingrit Gjoni

Eneda Tarifa

Jeta Faqolli

Juliana Pasha

Ledi Vokshi

Zhaku

Eltina Minarolli


Tags: Anila Mimani, Anila Nimami, Anila Nimani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019