Anisa Frasheri Poezi
Anisa Frasheri

Frigoriferi I Semure

Qe nga kuzhina nje ze u degjua
-Te lutem te lutem a do kujdesesh per mua
Vajza shpejt kuverten mori dhe me vrap
te ai e coi
-A ke ftohte me thuaj tani
sepse gjithshka dua ta di
-Mos ki frike moj vogelushe
une jam mire moj lepurushe.
Vajza kuverten mori
dhe pastaj frigoriferin perqafoi

- Poezi nga Anisa Frasheri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 7