Anisa Frasheri Poezi
Anisa Frasheri

Dua Te Te Harroj

Mes tymit u zhduka
qe ti te mos me gjeje
por ti je vete mjegull
qe dhe tymin e munde.

Nje nate u largova
qe te mos me shikoje
por ti je erresire
dhe naten e ke mike.

U struka e vogel
ne qoshen e dhomes
por ti ishe muri
ku une vrava koken.

Prandaj su lardova me nga ti
se ti ishe ajo qe kerkova.

- Poezi nga Anisa Frasheri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0