Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Trishtim


Ndarjen E Kerkove Vet

dua nje pershendetje ne naten me shi nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri nje puthje ne buze nje lutje per mua nje enderr te thurur nje klithme te duaaa do te puthi embel qe gjat te me kujtosh nese ndo nje her largohesh perseri te me kerkosh ne gjum kur te jesh enderro se sa shum te dua mos bjer ne mes te shtratit por me ler pak vend mua do te takohen femijet tan djali yt dhe vajza ime por femijet nuk do ta dijn se dikur ishe e dashura ime e ti ti ike pa fjal smunda tet ndal por tani kam kuptuar se kisha gabuar ne ty qe jam dashuruar ty qe ste njoha mir ty me ate shpirt te dlir ty qe te dashta aq shum ty qe te mori ky lum me buzqeshje ne fillim tu afrova dhe te putha pa qellimte pelqeva thjeshtesin me ty fillova dashurin ne fillim e kuptova se ne ty u dashurova edhe pse nuk kish kuptim te thoja te dua pa mbarim per qdo nat per ty kam menduar per se vjen keshtu fundi kurr nuk e kam besuar dua te te them te dua por ti nuk me ndegjon te tregoj se cfar je per mua por ti nuk me kupton dua te te kerkoj falje por ti nuk pranon nuk dua te te kerkoj ndarje por kete ti po e kerkon

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0