Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për Kombëtaren


Dedikuar Djemve Te Kombetares

Ja po vjen dhe 7 Qershori
Zemra del nga kraharori
Te gjithe duam te besojme
Se me Norvegjine fitojme…

O Etrit sy shqiponja
Te fitojme, ti ndihmona
O Armend o fitimtar
Triumfin e ke ne balle

Admir Teli, fort lufto
Ti fanellen na ndero
O Mergim, ku je o trim
Trego qe e do Shqiperin

Ans Agolli si rrufe
Per mbeshtetje aty na ke
Si motor eshte Ervin Bulku
Per fitoren vrapo, sulu…

Migjen Basha, luftetari
Ne kete lufte te jesh i pari
Forca, Jepi ti Jurgen
Stadiumin peshe e ngren

Shume i zgjuar Valdet Rama
T’jesh “Shqiptar” i ban t’ tana
Lufto o bomber Bogdani
Bashke me te edhe ti Çani

Behu hero o Hamdi
Gezoje nje Shqipetari
Dren Llullaku dhe te tjere
Me ju do te jemi perhere

Cfare strategu ky De Biazi
Kundershtaret sec i plasi…
Formacionin s’e tregon
Shume mire na perfaqeson !

Luftoni djema, sypetrita
Fort me ju une bertita
Endrren tone te realizojme
Ne Brazil duam te shkojme !

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0