Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Qesharake

Të dua sa miu djathin
sa maca miun
sa qeni macën
sa ujku qenin
se je si qengj
që e turbullon ujin
je je kësulkuqja e kecërve
borbardha e shkurtabiqëve
hirushja me këpucen e humbur
dhe unë princi teveqel
që vuaj për ty !

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga Dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0