Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Dashurie


Fund

Pranvere pa Ty
U mundova ti shkruaja mjera fjal ne nje flete
Asnjera nuk shprehu dashurine e verete.
Mes meje dhe teje gjenden shum therra
Nuk e di a do vije dhe per ne ndonjeher Pranvera

Te deshta siç nuk doja asnjeri
E mallkoje ate dite kur te njoha Ty
Ne zemren time gjendesh si qdo here aty
Te mbaje ne mendje si person me shum vlera
Nuk e di a do vije dhe per ne ndonjeher Pranvera...

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0