Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Dashurie


Mungesa

-Kur Dielii nisë të perëndojë mundohem sytë
të ti kujtojë.
Jom ndje si mbi re kur t'kom pas në krah,
Je e vetmja qe i fala gjithcka
E tash mua po më vret dhe heshtja
Keto ditë pa ty qenkan njejtë si vdekja
Ah pa ty nuk kalon Jeta...

-Sikur mungesa jote të pershkruhej me fjalë
As valët e detit sdo te mundënin me i ndalë.
E ku mundem te gjejë ngushllim kur ti s'më le
asgjë për kujtim.
Si mundem fytyren tende ta pikturoj kur ti,
ngjyrat i le te vëniten ne kujtime.
Ah je bere pjes e zemrës time...

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0