Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Largesia Mos Te Na Ndaje

Me flet shpirti me gjithe zemer
Lumturohem kur ju shohe te bashkuar
Nuk beje per emer as per tu vleresuar
Veq me shpirt afer per t'iu qendruar

Nuk dua te dallohem nga te tjeret
As nuk dua ju te Meme veconi kurr
Dhe endrra te kthehet te te bukuren jete
Te jetohet qdo dite ne driten e vertete
Dua njerzit te jetojne ne pawe dhe liri
Dua te ndjejme per njeri tjetrin miresi
e dhurojme dashuri pa kufi
Per nje jete plote shprese e gjalleri

Dua kjo bote te jete me e drejte per ne
Per mua per ty per te dashurin atdhe
Sot kemi nevoje me shum se kurr
Te bashkohemi si vellezer sic ishim dikur

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0