Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Dashurie


Te Duash

Te dishe te lexosh
Eshte e lehtë ta kuptoshe
Dashuria është pafund
Une te dua ty gjithkund
Amerika s'është katund

E kaluara me pëlqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frikë
se mbetem pa ty...

Dua te behem lot
te shetise nëpër fytyren tënde
të vijë deri tek buzët e tua
dhe te them fjalën TE DUA

Thone se dashuria
është pa fund,
thonë se dashuria
si termet te tund,
thonë se dashuria
është c'menduri,
dhe kjo c'menduri

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0