Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Inspirimi Ime

Ti ishe shkaku qe fillova te vuaj
Ti u bere inspirim qe fillova te shkruaj
Ti ishe ajo qe qdo dit te shkruaja leter
Ti je ajo qe me le mua per nje tjeter

Ti je shkaku qe une ende vajtoj
Ti je inspirimi qe une akoma citoj
Ndoshta nje dite per ty do te kendoj
Por sa te jem gjalle kurr s'te harroj

Ti ma mdlbushe zemren me gezim
Ti me she mua inspirim
Perse ike u largove
Me le te vetem si jetim

Kalojn dite e kalojn net
Kalojn muaj edhe vite
Rrij ne vetmi dhe mendoj
Pse kete zemer ma merzite

Ndoshta edhe ti e mendon
Ate qe une mendoj
Ndoshta vjen ajo dit
Qe une ty do t'takoj

E kam zemren t'mullur me dry
Askush vendin s'munde ta ze
Aty vendin e ruj per ty

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0