Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhelo Koci
  • Vendlindja:
  • Athinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Dhjetor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  52
Këndon kryesisht: pop R&B

Anxhelo Koci është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. ENGLISH:
His family are origanily from Tirana/Albanian. Anxhelo Koci is currently living in Tirana/Albania. Anxhelo, has a full staff behind him whom work round the clock at his studio in Tirana/Albania, called (HeadlineRecords) Anxhelo koci is also talented because his also a producer.Anxhelo has worked with other artists and has a few hits to called.. Me Fal2-ft stresi, Sa her e Don- ft stresi ft flor bana, Be Mine, Si Melodi ft Big Basta. His also produced songs for other artist and has also taken part hin competition and has a few awards to his name e.g. Best hip-hop RnB, Best artist on web and Best performance.

SHQIP:
Familja e tij vjen origjinale nga Tirana, ku ai aktualisht jeton. Anxhelo, ka një skuader qe qendron pas punes se tij dhe punon ne studion etij ne Tiranë, e quajtur "HeadlineRecords". Anxhelo Koci është gjithashtu i talentuar për shkak se ai është gjithashtu një producent. Anxhelo ka punuar me artistë të tjerë dhe ka disa hite për të thirrur. "Me Fal 2" ft Stresi, "Sa Her E Don" ft Stressi & Flor Bana, "Be Mine", "Si Melodi" ft Big Basta. Këngët e tij gjithashtu prodhuan këngë për artistë të tjerë dhe gjithashtu ka marrë pjesë në konkurrim dhe ka disa çmime për emrin e tij, p.sh. Best hip-hop RnB, Artisti më i mirë në internet dhe Performanca më e mirë.

Në Nëntor 2010, Anxhelo Koci merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Do Te Behem".

Në Nëntor 2011, Big Basta & Anxhelo Koci marrin pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Si Melodi".

Në Nëntor 2013, Angelo merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Serial Killer".

Në Maj 2015, Anxhelo Koci merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Te Dua Si Je".

Më datë 3 Prill 2017, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Be Mine". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, Xhulio Milloshi, teksti u shkrua nga Sergi Disha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi, Anxhelo Koci.

Më datë 11 Gusht 2017, Stresi publikon videoklipin "Më Fal 2", në bashkëpunim me Anxhelo Koci. Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, Xhulio Milloshi, teksti u shkrua nga Stresi, Anxhelo Koci. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Në Tetor 2017, Stresi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Sa Her E Don", në bashkëpunim me Anxhelo Koçi & Flor Bana.

Anxhelo Koci & Ergys Shahu kanë njoftuar se më datë 4 Maj 2018 do publikojnë videoklipin "Te Pershendes".

Më datë 3 Maj 2018, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Te Pershendes", në bashkëpunim me Ergys Shahu. Muzika e këngës u punua nga vetë Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 12 Gusht 2018, Anxhelo & Flor Bana publikojnë videoklipin "Mos Ta Nin". Për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 21 Shtator 2018, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Habibi". Muzika e këngës u punua nga vetë Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga EGO Films.

Më datë 15 Shkurt 2019, Anxhelo publikon videoklipin "Vetem Asaj", në bashkëpunim me Ergys & Flor Banën dhe është kujdesur vetë për muzikën e këngës. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 18 Maj 2019, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Ti Amo". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Anxhelo Koci. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 3 Gusht 2019, Stresi, Don Phenom, Anxhelo & Flor Bana publikojnë videoklipin "Big Booty". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, ndërsa teksti u shkrua nga Stresi, Don Phenom & Anxhelo Koci. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 25 Tetor 2019, Stresi & MRK & Anxhelo Koci publikojnë videoklipin "Two Shots". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 11 Dhjetor 2019, Anxhelo Koci & Ergys Shahu publikojnë videoklipin "Çika Shqiptarisë", në bashkëpunim me Shpat Kasapin. Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Anxhelo Koci & Ergys Shahu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Natti.

Më datë 14 Shkurt 2020, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Madam". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Anxhelo Koci & Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 11 Qershor 2020, Anxhelo Koci publikon videoklipin "I Vetmi". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Anxhelo Koci & Sergi Disha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi. Videoklipi u prodhua nga kompania ND Film Pro.

Më datë 21 Gusht 2020, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Ma Fiancée". Muzika e këngës u punua nga Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  jurgen  

Komente

1

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Anxhelo Koci »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet