Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Aranit Kola - Ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti".
3. Video është e këngës "Ti", por nuk këndohet nga Aranit Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aranit Kola - Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Aranit Kola

Pjesëmarrëse në

Festivali i 31-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1992

1992-11-30T23:00:00+00:00Mos ishte vallë veç nje gënjeshtër
dhe ne nuk ishim bashke?
Mos ishte terr kur shihja drite,
mos brenda isha jashtë?
Mos ishte dimër kur kisha vapë,
dhe ënd'rra pash syhapur?
mos vallë un dridhesha nga dielli
e jo nga shiu, i lagur?
Mos bisedonim ,qeshnim ,qanim
dhe ne nje bote s'jetonim?
Mos hidherimet qene ata
qe mua me gëzonin?

A ndoshta kurre s'te pashë
dhe hijet si drite mua me ngjanë?
as s'te degjova, as t'adhurova
a sy e veshe me lanë?
Mos vallë un' lashë mes nesh të ngrihet
kjo humbje e pabesë ?
Mos u terbova kunder saj! dhe prita i pashpresë?
Mos valle veç qava i pafuqishëm, i humbur, e i shuar?
Pra thone per mua e jo per ty, ja ai qe eshte larguar.

A ndoshta kurre s'te pashë
dhe hijet si drite mua me ngjanë?,
as s'te degjova, as t'adhurova,
a sy e veshe me lanë?
Mos vallë un' lashë mes nesh të ngrihet
kjo humbje e pabesë ?
Mos u terbova kunder saj! dhe prita i pashpresë?
Mos valle veç qava i pafuqishëm, i humbur, e i shuar,
Por ishe ti nga ne të dy ajo që eshte larguar.

autori i teksti: Gregor Menga


Ky tekst u dërgua nga Aranit Kola
Më Shumë Këngë Nga Aranit Kola:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet