Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Hajdini - Te Desha Por Ti Me Mallkove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Te desha,por ti me mallkove
1.Jam I vetem ne mesnate,si bilbil I mjer pa fa fat.
Qe me zen e tij I thote,sa mjerime ndjen e lote.
Fershellimat qe kendon,trendafilja s`I degjon.
Fershellimat qe kendoi,i rrembeu mali e perroi
Ref:Edhe une kengetar I mjere,vajtoj fshehtas hera here,
Se c`kendoj e qaj si dua,edhe lotet me ven`ne krua.
Vash`me sy me pervelove,te desha ti me mallkove.
Te desha,ti me mallkove.
2.Je si shqote qe vetetine,qe rremben e rreh e shtyune.
Flaka jote me rrembeu,kurm e shpirt me dogji e preu.
Shkove zjarri qe me le,me ben`hi me shtie ne dhe.
Psheretima qe brenga bie,I ngre era larg I shpie.
Ref: Edhe une kengetar I mjere,vajtoj fshehtas hera here,
Se c`kendoj e qaj si dua,edhe lotet me ven`ne krua.
Vash`me sy me pervelove,te desha ti me mallkove.
Te desha,ti me mallkove.(2x)
3.Tani vasheze mbi mua,syt e tu me mall mi shtjer.
Trendafilit dal nga xhembi,qe ka zemren por si shkembi.
Vash` shume lehte e ke kuptuar,mendje zemer me ke pushtuar.
Behesh dielli qe ndricon,e nga endra ti me zgjon.
Ref: Edhe une kengetar I mjere,vajtoj fshehtas hera here,
Se c`kendoj e qaj si dua,edhe lotet me ven`ne krua.
Vash`me sy me pervelove,te desha ti me mallkove.
Te desha,ti me mallkove.(2x)Nuk kemi video për këtë këngë.


Arben Hajdini
Publikimi: 01/06/2002
Festivali: PoliFest 2002


Arben Hajdini - Te Desha Por Ti Me Mallkove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Desha Por Ti Me Mallkove".
3. Video është e këngës "Te Desha Por Ti Me Mallkove", por nuk këndohet nga Arben Hajdini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0