Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arbnore Zogjani - Ushtria Çlirimtare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  33

U bë qielli si vullkan
Toka gjakun nuk e mban

(x2)
Unë e shikoj në tym dhe flak
Si i ndajnë burrat nga grat

O për çka nana ka bo djal
O për me i dal shkjaut përball

(x2)
Unë do të luftoj me zemër plot
Ne me pushk ata me top

Kush lufton o, ne ato male
Është Ushtria, Çlirimtare
Kush lufton o, për kto troje
Kush Kosovës, i bën roje

Mbushen trenat per kufi
O mbushen varret plot femijë

(x2)
Unë shikoj nënën dhe më thotë
Smund të qaj se skam as lot

Kush lufton o, ne ato male
Është Ushtria, Çlirimtare
Kush lufton o, për kto troje
Kush Kosovës, i bën roje


Ky tekst u dërgua nga OnixArbnore Zogjani
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2021
Muzika: Arsim Bunjaku
Teksti: Arsim Bunjaku


Arbnore Zogjani - Ushtria Çlirimtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtria Çlirimtare".
3. Video është e këngës "Ushtria Çlirimtare", por nuk këndohet nga Arbnore Zogjani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arbnore Zogjani:


Komente 0