Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arditi - Princesha Engjellore (Feat. Ilira Lame)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ilira Lame

E filloj ket keng, plot emocion
Cdo fjal del nga zemra, vetem per ty
kjo note e muzikes, ty te kerkon
Ne cdo enderr, imazh te kam ne sy

Kam enderruar t'jem mbretresha jote
Edhe tiii te ishe mbreti im
Bashk ne te 2 t'krijonim mbreterine
Deri ne vdekje t'jetonim mrekulline

Je ylli qe kerkoja cdo nat ne qiell
Je dielli qe kerkoja cdo dit pa diell
Je ndricimi i cdo nate te erret
Zemeeeer...TI jeeeee

Arsya pse marr frym dhe zemra me rreh
tani qe te gjeta te ikesh s'te lee
Nen qiellin e kalter vetem un dhe ti
Te dashurojm deri n'pafundsi

Reff (Arditi):

Ti je princesha me kuroren engjellore
Per ty rrahjet e zemres behen melodi
Cdo gje me ty duket mrekulli hyjnore
Kur je pran meje asgje tjeter s'ka rendesi

Arditi:

Ne nje qiell me re ti je ndricimi im
Ne nje bot te verber ti je shikimi im
Ne jeten time ndodh shpesh'her 1 eklips
ne krahet e tua bota ndal nuk leviz

Hena ka 1 arsye, qe rrotullohet rreth tokes,
1 Yll i ka ra ne nje cep te botes
Ajo papushim , vazhdon ta kerkoj,
POr un te premtoj, Qe je ti si tregoj

Priceshe e embel me ben te ndihem mbret
te du ashtu si nena fmin e vet
Ndjenjat per ty jo nuk kan limit
Ahh.....jane infinit

Dashuria 1 smundje qe te len pa mend
ka dhe nga ata qe i ben te cmend
Ne jeten time ndodh shpesh'her 1 eklips
Me ty bota ndal nuk leviz

Fiksohem n'syt e tu dhe shkeputem nga kjo bot
Te mbaj thell ne zemer e ste largoj dot
Sa tik-tak ka ora dhe vale ne oqean
Aq shum ndjenja dhe un per ty kam
Arditi
Publikimi: 18/02/2015


Arditi - Princesha Engjellore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Princesha Engjellore".
3. Video është e këngës "Princesha Engjellore", por nuk këndohet nga Arditi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arditi:


Komente 0