Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjan Dredhasi - Me Alkool, Me Duhan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Purot gotat ngjasin me ty
Janë të papara por jo sa ty
Premton gënjen whiskey dhe ti
Lotët lagin tymin
Të duket dashuri

S'mërzitesh kur tymos dhe pi
Lotët thajnë tymin
Per ty është dashuri

Fryma përkëdhel qerpikët e tu
Nga puro edhe tymi s'je aty
Fryma përkëdhel qerpikët e tu
Nga puro edhe tymi s'je aty

Me alkool me duhan
Tek lokali taxi
Unë tymos për ty
Avujt e alkoolit
Ne tymin refren
Whiskey edhe ti
Qeshin dhe gënjejnë

Me alkool me duhan
Tek lokali taxi
Unë tymos për ty
Avujt e alkoolit në tymin refren
Whiskey edhe ti qeshin dhe gënjejnë

Purot gotat
Ngjasin me ty
Janë të pa para por jo sa ty
Premton gënjen whiskey dhe ti
Lotët lagin tymin
Të duket dashuri

S'mërzitesh kur tymos dhe pi
Lotët thajnë tymin
Për ty është dashuri

Nga xhami të pashë
Të deformuar
Whiskey rrëkëlleva
Të kisha haruar

Nga xhami ty të pashë
Të deformuar
Whiskey rrëkëlleva
Të kisha haruar

Me alkool me duhan
Tek lokali taxi
Unë tymos për ty
Avujt e alkoolit
Në tymin refren
Whiskey edhe ti
Qeshin dhe gënjejnë

Me alkool me duhan
Tek lokali taxi
Unë tymos për ty
Avujt e alkoolit
Nē tymin refren
Whiskey edhe ti
Qeshin dhe gënjejnë
Arjan Dredhasi
Publikimi: 11/03/2017
Muzika: Arjan Dredhasi
Orkestrimi: Arjan Dredhasi


Arjan Dredhasi - Me Alkool, Me Duhan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Alkool, Me Duhan".
3. Video është e këngës "Me Alkool, Me Duhan", por nuk këndohet nga Arjan Dredhasi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arjan Dredhasi:


Komente 0