Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Sherifi

Armend Sherifi
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Dhjetor 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  11

Armend Sherifi është këngëtar i njohur. Armendi lindi qytetin e Podujevës, por jeton dhe vepron ne Prishtinë. Ai si femij ka kenduar ne shkolla muziken e kishte pasion. Tani qe disa vite fokusuar me shume ne muzike live neper ahengje te ndryshme familjare.

Ne vitin 2010 profesionalisht realizoi kengen "Lutjet e natës", Muzika: Nexhat Macula, Teksti: Lulzana Pajaziti (poete e re kosovare), Orkestrimi: Dj cimi. Kjo kenge eshte mirpritur mire nga te gjithe fasnat dhe e nxiti qe te vazhdoje me tutje.

Në Korrik 2011, Armend Sherifi merr pjesë në Kosova Fest 2011 me këngën "Me Mungon".

Ne Vitin 2012 serish me nje kenge tjeter ritmike, te cilen e promovoi ne programin festiv te vitit te ri "Star TV". Kenge titullohej "Edhe e bukur" dhe eshte pelqeyr mjaft nga fansat.

Në vitin 2014, Armend Sherifi publikon albumin "I Verber Pa Ty". Muzika e orkestrimi u bene nga Muhamet Selimi dhe produksioni nga Ardi & Arboni.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0