Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dimrin

Dimri

Erdhi dimri plot gezim,
u be vendi krejt i bardhe,
dhe ne femijet ne cdo ore,
duam te rrime e luajme ne bore.

Jashte eshte shume ftohte,
dhe ne vishemi trashe,
dhe pastaj rrime ngrohte,
ne batanijen e mendafshte.

- poezi nga Arsen Kurtashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5


Më shumë nga Arsen Kurtashi


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet