Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arsim Bunjaku - Maturante Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Të dy jemi me një gjeneratë
të dy presim më shumë nga kjo natë
kemi pritur deri tash
për dy fjalë që kurrë s’i thashë
katër vjet në pritje të lashë

II
Ishe shoqja ime deri dje
Po për mua sonte ndryshe je
Ndryshe je e ndryshe jam
Dhe të tjerët faj s’na kanë
Që çka patëm n’zemër nuk e thamë

Reef
Sonte s’po di nga t’ja filloj
oh maturante moj
nëse të puthë nja dy tri herë
për t’madhe mos ma merr

***
Sonte s’po di nga t’ja filloj
oh maturante moj
për sa i qelë e i mbyllë sytë
do t’jam tek gjoksi yt

III
A e sheh se s’mund të rri i qetë
vetëm disa çaste na kanë mbet
zemra dridhet pa pushim
në këtë natë që s’ka mbarim
në këtë natë ku shkruhet fati im

Reef


Ky tekst u dërgua nga  ardian


Nuk kemi video për këtë këngë.
Arsim Bunjaku - Maturante
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maturante".
3. Video është e këngës "Maturante", por nuk këndohet nga Arsim Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arsim Bunjaku:


Komente 0