Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tani (Artan Shqadha) - Karrigia E Kujtimeve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk di ku je tani
kete nate qe shiu lage
shume kohe qe s'te kam pare
e zerin s'ta kam degjuar
ne krahet e kujt fle
e buzet kush ti puth
ndopak me kujton
a me ke harruar

Dhe ja kaluan ditet
kaluan muajt kaluan vitet
kete nate qe shiu bie
kujtimet mbrapa kthen
si koha te ndryshon
te ben qe te kuptosh
se plaget qe krijon
nje dite vete do ti ndjesh

refreni
Dhe ja ku jam tani
ne karrigen e kujtimeve
ashtu si i burgosuri
qe bisedon me vitet
ne zemren time hyre
dhe rrenjet thelle i ngule
ti je nje dashuri
qe vitet dot se shkulen

Dhe ja ku jam tani
ne karrigen e kujtimeve
ashtu si i burgosuri
qe bisedon me vitet
do e vuaj ate dashuri
sa here qe shiu bie
si kocka qe ndjen dhimbjen
sa here qe moti prishet

Jetuam dhe u ndam
nje enderr e braktisur
atje ne ate stacion
ku hekuri flet me ndryshkun
kujtoj lotoje heshtur
pas xhamit te vavonit
dhe une aventurieri
shtrengoja buzeqeshjen


Ky tekst u dërgua nga Arengero

Tani (Artan Shqadha) - Karrigia E Kujtimeve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karrigia E Kujtimeve".
3. Video është e këngës "Karrigia E Kujtimeve", por nuk këndohet nga Tani (Artan Shqadha).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tani (Artan Shqadha):


Komente 0