Audio

Artezo - Ndjenjat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/11/2011

2011-11-02T22:39:04


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndjenjat" kënduar nga Artezo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Artezo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Merita Latifi - Ndjenjat

A ka meshire n at zemer a ka meshire
Pse sme the mirupafshim
Por lamtumir
Me fike,me fike
Dje dashni sot me thirr mike
Mvret ma shume se mem thirr armike
Shpirtin ma lige
Diten kur me ike

Ref:
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a t vjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy e je tuj pa
A e di sa keq ti ma ke ba
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a t vjen gjynah
Ndjenjat ku jan
lot ne sy e je tuj pa
A e di a e din sa keq ma ke ba

A te vjen keq per mua
A ndjehesh mir
Pas dashnis qysh ndryshe
Mundesh mem thirr
Me fike,me fike
Dje dashni sot me thirr mike
Mvret ma shume se mem thirr armike
Shpirtin ma lige
Diten kur me ike

Ref:
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a tvjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy a je tuj pa
A e din sa keq ti ma ke ba
Ndjenjat ku jan
Ku e ke zemren a tvjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy a je tuj pa
A e di ae di sa keq ma ke ba

Arjoli - Ndjenjat

Uh baby po ta thom, se ti më mungon
Une pa ty s'po munaaaaa (2X)

...

O ka m'pelqen, sa her' që vjen
Për mu nuk ka më tjera-aa-aaa
Uh baby jem,zemrën tane nama, zemrën tane nama
Për ty krejt i kom lon,nuk m'bohet mo von
Se ti je më e miraa, (më e miraaa)

Për ty kejt i kom looon, nuk m'bohet mo vooon
Se ti je më e mira-ra-ra-ra

Ref :

Zemrën s'ta kisha lon, n'dor t'dikuj tjetër
Ti do jesh e imjaa (je je )
Merri, kejt po t'i fali kto ndjenjat e mia,
Kto ndjenjat e mia (2X)

...

Ajo kejt i ka, më e mira n'kët dynja
Menjen teme m'ka fiksu
Vec ata po du me pa
Krejt qytetin e tranon, kur kalon e m'provokon
Baby ke mi ra pishman, pa mu s'do jesh tamam

A mka marr malli? (a-a-a)
Mka marr malli (a-a-a)
Vetëm m'fal dashni se kejt un do t'i fali
Baby kape doren tem, mos i ngo tjert ca thojn'
Na dy nuk jem problem, une e di se ti m'dooon

Ref :

Zemrën s'ta kisha lon, n'dor t'dikuj tjetër
Ti do jesh e imjaa (je je )
Merri, kejt po t'i fali kto ndjenjat e mia,
Kto ndjenjat e mia (2X)

...

Mc Kristi - Ndjenjat

sa here ne rruge ti po kalon
me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
4x

me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
2x

dua te tkem pran o po dua te tkem pran
ti je dielli qe me ngroh kur un naten ftoht kam
ti je hena qe ndricon kur ne erresir une jam
jeten ty ta jap me gezimin qe une kam
ne te mir a ne te keqe do te gjendem gjithmon pran
sic ta thash qepar do ta them sa te jem gjall
te dua per te jeten ste dua per 1 nate
bashke ne te dy do jet lidhja me e gjate
bashk ne te dy inatin po ma cojn pran
duan te na ndajn por ata kot e kan
kot e kan kot e kan edhe ne ua tham
por llafet nuk i lan jojo nuk i lan

sa here ne rruge ti po kalon
me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
2x

ecim neper rrug dhe do jemi te dy bashk
nisi si nje loj dhe si vazhdoi me pas
nuk vendosem rregulla dhe sishim kundershtar
ti je nje princeshe dhe une princi qe te mban
te dy me kuror e askush smund te na ndaj
asnje mbreteri smund te na percaj
deri ne vdekje do tjemi gjithmon bashke
nuk te tradhtoi se nje si ti une skam
je e para dhe e fundit do te jesh
ato fjale qe ste kam thene sdo te ngelen nje biznes
kam akoma ca me fol se dashuria nuk mbaron
esht burim i pashterushem besoj se se kupton

sa here ne rruge ti po kalon
me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
4x

dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
2x

dua te tkem pran o po dua te tkem pran
ti je dielli qe me ngroh kur un naten ftoht kam
ti je hena qe ndricon kur ne erresir une jam
jeten ty ta jap me gezimin qe une kam
ne te mir a ne te keqe do te gjendem gjithmon pran
sic ta thash qepar do ta them sa te jem gjall
te dua per te jeten ste dua per 1 nate
bashke ne te dy do jet lidhja me e gjate
bashk ne te dy inatin po ma cojn pran
duan te na ndajn por ata kot e kan
kot e kan kot e kan edhe ne ua tham
por llafet nuk i lan jojo nuk i lan

sa here ne rruge ti po kalon
me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
2x

ecim neper rrug dhe do jemi te dy bashk
nisi si nje loj dhe si vazhdoi me pas
nuk vendosem rregulla dhe sishim kundershtar
ti je nje princeshe dhe une princi qe te mban
te dy me kuror e askush smund te na ndaj
asnje mbreteri smund te na percaj
deri ne vdekje do tjemi gjithmon bashke
nuk te tradhtoi se nje si ti une skam
je e para dhe e fundit do te jesh
ato fjale qe ste kam thene sdo te ngelen nje biznes
kam akoma ca me fol se dashuria nuk mbaron
esht burim i pashterushem besoj se se kupton

sa here ne rruge ti po kalon
me nje veshtrim kam hall nuk po m'shikon
dhe kur fjalt e mia ti po i shteron
du te tkem prane jo po dua te tkem gjithmon
4x
Më Shumë Këngë Nga Artezo: