A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Mema

Fjal e bukur fjal e shenjte
thell ne zemer qe tingllon
ska ne bote gje me e shtrenjte
ska si meme kur kujton

Meme meme frym e lar
rreze drite yll qjellor
plot meshire e mall te zjarrte

Qe nga gjinjte e saj te dlire
vilet jeta pa shterim
qe nga zemra e saj ka mbire
dashuri dhe mallengjim

Si ner gaz dhe ner vojtje
veq nje meme te larton
sa ka frym e sa ka rrojtje
mendjes kurre ste harron

Qdo rreziku rri te ruan
ben detyre si luftar
si deshmori heq e vuan
per te zemres saj thesar

Kush sdi vleren e nje nene
eshte pa ndenj e shpirt mizor
bir sketerre e frym nene
eshte i vet tradhetor !

- poem written by Asdreni


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  399

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019