Axhesjo
Axhesjo
Axhesjo
  • Emri i Vërtetë:
  • Axhesjo Xhangolli:
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Axhesjo është këngëtar. Më datë 2 Qershor 2018, Axhesjo Xhangolli publikon videoklipin "Gilavava", në bashkëpunim me Soni Beratit. Teksti u shkrua nga Bledi Selita.

Më datë 23 Tetor 2018, Axhesjo publikon videoklipin "Pina Pina".

Më datë 31 Dhjetor 2018, Axhesjo publikon videoklipin "Rrufe Ne Zemer". Teksti i këngës u shkrua nga Gezim Mneri.

Më datë 26 Dhjetor 2019, Axhesjo publikon videoklipin "Babe E Bir", në bashkëpunim me Soni Beratit. Muzika e këngës u punua nga Zani Loca & Soni Beratit, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 10 Mars 2020, Axhesjo publikon videoklipin "Lojna Lojna", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 17 Korrik 2020, Axhesjo publikon videoklipin "Nenat", në bashkëpunim me Soni Beratit. Muzika e këngës u punua nga Soni Beratit & Zani Loca, teksti u shkrua nga Soni Beratit, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra.

Më datë 31 Dhjetor 2020, Axhesjo publikon videoklipin "Milkshake". Teksti i këngës u shkrua nga Olsi Celmeta.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0