Më mbaj mend (për 1 muaj)

B2N - War (Feat. Dj.R & E.G)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E.G

njerzit e dojn ma shum lekun se njeriun jeah
politikantet dojn ma shum jugun se veriun
e shqipris ma shum se njerzit e shpis lekun
shum e veshtir ato mu duk rruga si kena nis dekun
jan tana endrra si i kam pas diku
ndashta un des shpejt po emri jem asht i shkrun nmur
me flip se rralles spredendoj me bo hit
veq perfitoj prej rasit me ju thon qe jeni shit jeah
i tjeter vet i kan i dikuet vetja trim
kurse un e konzentroj ndryshe puro deshtim
tash ma thun realitetin e msun e kuptun
nuk ecet ma perpara edhe shpresa fundit na ka humb

REFREN:
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace

B2N:

viti 2000 e tet as i gja ska ndryshu
shpesh her them me vete se ky vend ka mbaru
perpara meje shoh njerz pa pun njerz qe vujn per buk
kalamajt qe dalin lypin rrugen shokt e tyne jan shduk
po ecin neper rrug ske ka shkon ske qa ban
lene ma shkollen pa bani bajat edhe prej hallit po nisin duhan
e njojta gja perdit itash bash u merzita
do po shtyhet dita si do mos kur jena pa drita
ka ardh koh e keqe tu vra njani tjetrin
po tvoglen sbahet fjal ska marr respekt per tjetrin
shum plumb shum trafik shum barbona pa instinkt
ska rregull sdo gjo duket mjegull

REFREN:
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace

DJ.R

hapi syt edhe shife pak realitetin
mos fle me endrra se kshu ske me gjet asher veten
o sa thu qe ndjejn rrejen zemren
mos degjo qa thot ky ato dojn ta ulin zemren
ose ke besim te naj shok i vertet
sot nuk ka shok tvertet hala has sa tmjet
ose do femna dojn me kru i fije besim
shpesh her ke per tpas trafik e her ke me tpas besim
un flas per kto njerz qe mos kuptojn qe dhe un xhelozoj
un them verteten ato mkeq kuptojn e faj
tash me lotet fol per ... njerz
per kto dreq njerz high... sa doni menimin ja ushtres

REFREN:
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace
this is my life with my homies
w.a.r... no more peace

Ky tekst u dërgua nga  shkodrani   vjolaFeaturing: Dj.R
Publikimi: 07/11/2008


Më Shumë Këngë Nga B2N:


Komente 0


B2N - War
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "War".
3. Video është e këngës "War", por nuk këndohet nga B2N.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.