Më mbaj mend (për 1 muaj)

Badshipi - Ushtari Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Jauu jam ba tash gati me dal prej shpis kunder armikut me luftu jom nis
nanen baben motren grun edhe fmin i shoh me lot ne sy sa zemra tkan e djeg,syt me loot krejt ju thom lamtummir nana edhe baba thojn dot presum o bir motra vlla Allahu dot ndihmoj gruja me loot ne sy sur sdo ta harroj
ref x2:
Vet ju kam lan kam than qe ty nuk tloo
une besen dot jua jap do tju pres gjithmon gjdo hap
Dal perjasht tjert jan tum prit permas e lash familjen jan tu u merzit i kqyri edhe niher permas nisa mu ngushtu poo syt me loot jo nuk mi sheh ti mu se burrat skajn veten e majn dot kthena prap nese vdekja sna ndan dot kthena prap bashk lirin ta gezojm me familje ne kosoven e lir ton,tash nisum mu mbledh bashk met gjith spo folum shum po goja mu ka terr spo shoh diell edhe qe o ver luftoj per djell se nana osht shendjell plot ushtar shqiptar tri humben jeten jan te verteta kto fjal qi pi shkruj ne leter dhe po shkruj rrugen e nje ushtari qendroj njet luften nuk ishte i mrami
ref x2:
Vet ju kom lon kam than qe ty nuk tloo
une besen dot jua jap dot ju pres gjitmon gjdo hap
E shendru tok nfushen e luftes jom betu sni mo eren tutes era barut gjak skemi tut aspak,na shum luftojm shkojm tash me nxjerr hak shkojmi shum e kur kthejm kthejm ma pak perseri shkojm shkojm kur tvje naj vakt e tash sot mue plumi mrrok i pergjakt gjysem dekt mue mqet ntok,eci zhag ala sdu mu nda me shok um rrethekojn shokt dojn te me ndihmojn osht ni ndihm thash per mu eshte von minxi marr frym prej gojes gjak pshty shum mdojn garant um rin permi kry fjalt e mia pra me zor me i shty i thash familjes banma hallal qe sjom kthy fryma e fundit del veq kur ti mshel ata sy
ref x2:
Vet ju kom lon kam than qe ty nuk tloo une
besen dot jua jap dot ju pres gjithmon gjdo hap


Ky tekst u dërgua nga HysniBadshipi
Publikimi: 08/03/2007


Badshipi - Ushtari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtari".
3. Video është e këngës "Ushtari", por nuk këndohet nga Badshipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Badshipi:


Komente 0