Më mbaj mend (për 1 muaj)

Barry White

Nuk ka akoma asnjë votë

(1944-2003)  
  • Vendlindja:
  • Galveston, Texas 
BIOGRAFIA: Barry White është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Barry White was an American singer, songwriter and composer. A three-time Grammy Award–winner known for his distinctive bass-baritone voice and romantic image, White's greatest success came in the 1970s as a solo singer and with The Love Unlimited Orchestra, crafting many enduring soul, funk, and disco songs such as his two biggest hits, "You're the First, the Last, My Everything" and "Can't Get Enough of Your Love, Babe". During the course of...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Joe Dassin

Jencarlos

Pablo Alboran

Ferhat Göçer

F-Raz

Leonard Cohen

Kubat

Muhabbet

Alihan

Sak Noel

Tags: Barry White


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet