Bebe Rexha
Bebe Rexha
Bebe Rexha
 • Emri i vërtetë:
 • Bleta Rexha
 • Vendlindja:
 • Brooklyn
 • Jeton në
 • SHBA
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 30 Gusht 1989
 • Horoskopi:
 • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Bebe Rexha është këngëtare shumë e njohur. Vendlindja e saj e sakte eshte Brooklyn, New York.
Bebe ka qënë vokalistja e grupit mjaft të njohur "Black Cards". Bebe Rexha është një artiste që premton shumë në skenën e muzikës amerikane, e cila dëshiron të përhapë një opinion pozitiv mbi jetën e të rinjve dhe të grave. Bebe filloi të këndonte kur ishte vetem 4 vjeç. Ajo jeton në New York, por është me prejardhje nga Dibra e Madhe.
Bebe po shquhet edhe si kompozitore dhe ka shkruar këngë për artistë të njohur si Selena Gomez. Kompozimi i saj "The Monster" u përfshi në albumin e Eminem - MMLP2, dhe u kendua në bashkëpunim me këngëtaren e njohur Rihanna.

Pra skenës së muzikës ndërkombëtare i eshte shtuar një tjetër yll shqiptar, e cila kohët e fundit po korr sukses të madh ne te gjithe boten. Bebe Rexha komplimentohet nga kritika për zërin e saj me shumë stil, por edhe për aftësinë për të realizuar hite për artistët e tjerë.

Më datë 18 Dhjetor 2013, Cash Cash publikon videoklipin "Take Me Home", në bashkëpunim me Bebe Rexha.

Më datë 12 Gusht 2014, Bebe Rexha publikon videoklipin "I Can't Stop Drinking About You".

Më datë 16 Shtator 2014, Witt Lowry publikon videoklipin "Like I Do", në bashkëpunim me Bebe Rexha.

Më datë 21 Prill 2015, Bebe Rexha publikon videoklipin "I'm Gonna Show You Crazy".

Më datë 30 Maj 2015, Reykon publikon videoklipin "All The Way", në bashkëpunim me Bebe Rexha.

Më datë 29 Tetor 2015, G-Eazy & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Me, Myself & I".

Në vitin 2015, Bebe Rexha publikon albumin "I Don't Wanna Grow Up".

Më datë 7 Prill 2016, Bebe Rexha publikon videoklipin "No Broken Hearts", në bashkëpunim me Nicki Minaj.

Më datë 23 Gusht 2016, Martin Garrix & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "In The Name Of Love".

Më datë 6 Janar 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "I Got You".

Më datë 10 Mars 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "F.F.F.", në bashkëpunim me G Eazy.

Më datë 1 Qershor 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "The Way I Are (Dance With Somebody)", në bashkëpunim me Lil Wayne.

Më datë 21 Korrik 2017, Louis Tomlinson & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Back To You", në bashkëpunim me Digital Farm Animals.

Më datë 23 Tetor 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "Meant To Be", në bashkëpunim me Florida Georgia Line.

Në vitin 2017, Bebe Rexha publikon albumin "All Your Fault Pt. 1".

Në vitin 2017, Bebe Rexha publikon albumin "All Your Fault Pt. 2".

Më datë 23 Nëntor 2017, Machine Gun Kelly, X Ambassadors & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Home".

Në vitin 2018, Bebe Rexha publikon albumin "Expectations".

Më datë 27 Prill 2018, Bebe Rexha publikon videoklipin "Ferrari".

Më datë 6 Qershor 2018, Rita Ora publikon videoklipin "Girls", në bashkëpunim me Bebe Rexha, Cardi B & Charlie XCX.

Më datë 19 Korrik 2018, Bebe Rexha publikon videoklipin "I'm A Mess".

Më datë 20 Nëntor 2018, David Guetta, Bebe Rexha & J Balvin publikojnë videoklipin "Say My Name".

Më datë 21 Shkurt 2019, Bebe Rexha publikon videoklipin "Last Hurrah".

Më datë 26 Prill 2019, Bebe Rexha publikon këngën "Girl In The Mirror". Fonogrami i “UglyDolls” pa dyshim do të jetë një nga projektet më të veçanta të vitit 2019. Një numër i madh i fytyrave publike janë bërë zërat epersonazheve të filmit më të ri të animuar për fëmijë, teksa një prej tyre i është besuar edhe shqiptares së famshme, Bebe Rexha. Këngëtarja shqiptare është gjithashtu interpretuese e një prej temave muzikore me titull “Girl in the Mirror”. Në këtë këngë, ajo feston vetë-pranimin esaj në shoqëri, pasi siç është shprehuredhe vet artistja shqiptare, edhe pse shpesh e zhgënjyer nga njerëzit që eparagjykonin, ajo gjithsesi e ka gjetur mënyrën e përshtatjes. Ajo këndon për tu mësuar të tjerëve që të pëlqejnë reflektimin e tyre. “Mund të përpiqesha të isha si ti,” bërtiti ajo në kor. “Por unë dua të jem si unë, vajza në pasqyrë”, janë disa nga fjalët më domethënëse të këtij teksti.

Më datë 31 Maj 2019, Chainsmokers publikojnë videoklipin "Call You Mine", në bashkëpunim me Bebe Rexhën.

Më datë 31 Korrik 2019, Jax Jones & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Harder".

Më datë 30 Gusht 2019, Bebe Rexha publikon videoklipin "Not 20 Anymore".

Më datë 15 Tetor 2019, Bebe Rexha publikon videoklipin "You Can't Stop The Girl".

Më datë 9 Tetor 2020, Bebe Rexha publikon videoklipin "Baby I'm Jealous", në bashkëpunim me Doja Cat.

Më datë 5 Mars 2021, Bebe Rexha publikon videoklipin "Sacrifice".

Më datë 16 Prill 2021, Bebe Rexha publikon videoklipin "Sabotage".

Në vitin 2021, Bebe Rexha publikon albumin "Better Mistakes".

Më datë 7 Maj 2021, Bebe Rexha publikon videoklipin "Break My Heart Myself", në bashkëpunim me Travis Barker.

Më datë 13 Korrik 2021, Topic & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Chain My Heart".

Më datë 23 Nëntor 2021, David Guetta publikon videoklipin "Family", në bashkëpunim me Bebe Rexha, Ty Dolla $Ign & A Boogie Wit Da Hoodie.

Më datë 20 Shtator 2022, David Guetta & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "I'm Good (Blue)".

Më datë 17 Shkurt 2023, Bebe Rexha publikon videoklipin "Heart Wants What It Wants".

Në vitin 2023, Bebe Rexha publikon albumin "Bebe".

Më datë 20 Prill 2023, Bebe Rexha & Snoop Dogg publikojnë videoklipin "Satellite".

Më datë 28 Prill 2023, Bebe Rexha & Dolly Parton publikojnë videoklipin "Seasons".

Më datë 19 Maj 2023, PNAU, Bebe Rexha & Ozuna publikojnë videoklipin "Stars".

Më datë 23 Qershor 2023, Loud Luxury & Two Friends publikojnë videoklipin "If Only I", në bashkëpunim me Bebe Rexhën.

Më datë 26 Shtator 2023, Bebe Rexha & David Guetta publikojnë videoklipin "One In A Million".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Bebe Rexha »

Komente 60