A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Per Ty! (Babait)

Ti je prane meje ne kujtimet nismetare
Endem pas teje si lozonjare
Fokus per ty isha qe femi
Ideal eshte modeli qe me dhe ti!
Koha kalon dhe per ty ati im
Admirimi shumohet ne pambarim
Vendoset si ligjesi, si progresion
E si variabel vec ne rritje ndryshon!
Ngahera deshiroj te jem
Apriori shembulli qe vec te ty e gjen
Rishtazi mundohem te te ngjasoj
Impresionin e krenaris te te zgjoj!

- poem written by Belantina Venari


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019