Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta Ne Fshatin Tim

Vjeshta ne fshatin tim
eshte shume e bukur,
Me pelqen koha
kur vjelet rrushi.

Stina e Vjeshtes
ka dhe feste,
eshte 28 nentori
kur Shqiperia u be shtet.

Vjelen pemet,
Vjelen perimet,
mami me thote:
"Jane te shendetshme,bija ime"

Gjethet bien ne toke,
Era po fryen lehte,
Bujku korr aren
Dimri po na pret.

Brenda ben nxehte,
Jashte po bie shi,
Ja per keto gjera
me pelqen kjo stine.

- poezi nga Belina Semetishti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.9 / Votuan:  9Më shumë nga Belina Semetishti