Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besim Morina - Ganimete Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

deri ne vdekja dote doja
kurr nga zemra s'dote largoja
vetem ti ma shun kete zjarr
ku t'i puth dy syt ne ball
oku t'i pull dy syt ne ball

eja eja po te pres
se nga vujtjet do te vdes
eja eja rri me mu
se pa ty smuj me jetu
o se pa ty smuj me jetu

refren;

GANIMET O GANIME
KU KE SHKU E KU KE MBET
TASH E DI SE KAM GABU
SE ME TY JAM DSHURU
O SE ME TY JAM DASHURU

shoqet ty t'kishin lakmi
qe u deshtum un dhe ti
gjith na flasin me zili
se udeshtum un dhe ti
o se u deshtem un dhe ti

do t'i lutem ZOTIT qe kurr mos t'na ndaj
se pa njeri tjetrin sdua te jam gja
o duam te jem gjall

GANIMET O GANIMET
KU KE SHKU E KU KE MBET
TASH E DI SE KAM GABU
SE ME TY JAM DSHURU
O SE ME TY JAM DASHURU

jeta eshte di nje mashtrim
sikur lumi i pakthyeshum
ne rini kur dasurohesh
gjer ne vdekje unk sherohesh
gjer ne vdekje unk sherohesh

ti e dashur mos harro
ndalu pak dhe mendo
un ket keng qe kendova
me gjith shpir ty ta kushtova
me gjith shpir ty ta kushtova

GANIMET O GANIME
KU KE SHKU E KU KE MBET
TASH E DI SE KAM GABU
SE ME TY JAM DSHURU
O SE ME TY JAM DASHURU

Ky tekst u dërgua nga ArmirPublikimi: 08/02/2014


Më Shumë Këngë Nga Besim Morina:


Komente 0


Besim Morina - Ganimete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ganimete".
3. Video është e këngës "Ganimete", por nuk këndohet nga Besim Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.