Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Ami - Urime Ditelindjen (Feat. Dj Timi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

ref:
Urime ditelindjen jeto jeten pa mu..
Edhe pse sjemi bashk un hala te du..
Gjithqka je per mu urime per ket dit..
Fjal nuk kom per ty ti je ylli qe m'bon drit..

reptura I

Zemren e kam akull dhe trupi me ngrin
E kam nje plag n'zemer thell n'shpirtin tim
Femna qe e deshta Ditelindjen sot feston
Tash nuk osht me mu por osht me tjeter kon..
Un po du tash mu shfry mi qit do sene jashte
Kohen qe kaluam kur ishim ne dy bashke
Jemi dashta shum po kallxom ku jem tash
Planet qe i bonim u kthyn krejt mbrapshta ..
N'ditelindje me ty sjom Nuk ti shoh mo ata sy
Me trup jom ktu a me zemer jom tek ti
Ty d'bjen befasi sot kengen kur e ngon
Knaqesh tu e nguh ama veshve sju beson..
Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen
Permes zonit tem shum larg tash dergohen
Ndoshta kenga osht pak po vendosa vet me kendu
Me zo tem po bertas shum urime ditelindjen ty pa
mu..

reptura II

Tash jom vet me askend smund te bisedoj
Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj
Ndoshta une pata faj qe zemra saj ke me vaj
Ja uroj ditelindjen edhe pse sjam pra saj..
Ti sot po festoon per ni vit ma shum
Te gjith jon me ty po aty mungoj veq un
Harroj gjithqka per veten harroj qe egzistoj
Kete dite s'e kam harruar qe ti ditelindjen feston..
Ti je tash me tjetrin e tjetrit i thun du
Ditelindjen sot feston athu a mendon per mu
Shum sene me ty i perjetova n'ket jet
Po kurr skam menduar qe fundi kshtu do t'jet..
Se per ty dikur isha shum me rendesi
E tash njo i huaj qe nuk don mem pah me sy
E ti Urime Ditlindjen jeto jeten tash pa mu
Tkom pas princesh e kurr skom met harru...


Ky tekst u dërgua nga  bigamiBig Ami
Publikimi: 30/12/2011


Big Ami - Urime Ditelindjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Urime Ditelindjen".
3. Video është e këngës "Urime Ditelindjen", por nuk këndohet nga Big Ami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Ami:


Komente 0