Blake
Blake
Blake
  • Emri i Vërtetë:
  • Armir Mehmeti:
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Maj 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Blake është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Blake, emri i vërtetë i të cilit është Armir Mehmeti, ka nisur të merret me muzikë që në moshën 18-vjeçare, duke zgjedhur zhanrin muzikor “Hip-Hop”. Këngët e tij të para profesionale kanë qënë “MVP”, “Real” dhe “Kceni”. Në vitin 2017-të u bë pjesë e labelit “Blackfish Ent.”, ku publikoi dy bashkëpunime “Hold up” me Eni Kocin dhe “Hello” me Genc Prelvukaj. Më pas ai ka publikuar edhe dy projekte “solo “Gasoline” dhe “Per pak”.

Më datë 5 Tetor 2015, Blake publikon videoklipin "Mvp".

Më datë 29 Korrik 2016, Blake publikon videoklipin "Real".

Më datë 10 Nëntor 2016, Blake publikon videoklipin "Kceni".

Më datë 27 Qershor 2017, Eni Koçi publikon videoklipin "Hold Up", në bashkëpunim me Blake.

Më datë 3 Korrik 2017, Genc Prelvukaj publikon videoklipin "Hello", në bashkëpunim me Blake. Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz), Blake, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genc Prelvukaj (Gentz).

Më datë 4 Nëntor 2017, Blake publikon videoklipin "Gasoline". Muzika e këngës u punua nga Blake, Bergin Demaj, teksti u shkrua nga vetë Blake, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 28 Janar 2018, Blake publikon videoklipin "Per Pak". Muzika e këngës u punua nga vetë Blake, teksti u shkrua nga vetë Blake, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 9 Qershor 2018, Blake publikon videoklipin "Malli". Muzika e këngës u punua nga Rzon & Blake, teksti u shkrua nga Blake, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bergin Demaj. Produksioni audio u realizua nga Rzon.

Më datë 22 Shtator 2018, Blake publikon videoklipin "Trendafil".

Më datë 15 Dhjetor 2018, Blake publikon videoklipin "Kta E Din".

Më datë 25 Maj 2019, Blake publikon videoklipin "Nikotina". Producenti Rzon qëndron prapa kësaj kënge, tekstin e të cilës e ka shkruar vet këngëtari. Për miksimin dhe masterizimin është kujdesur Bergin Demaj dhe Nome Entertainment. Xhirimi i videoklipit është bërë nën drejtimin e regjisorit Valon Aziri, derisa publikimin e ka bërë AVD Digital.

Më datë 27 Maj 2020, Blake publikon videoklipin "Ciao". Muzika e këngës u punua nga RZON, ndërsa teksti u shkrua nga Blake. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 5 Maj 2021, Blake publikon videoklipin "Gjendje". Teksti i këngës u shkrua nga Blake, ndërsa orkestrimi u punua nga Skizo & BledBeats. Produksioni audio u realizua nga Skizo.

Më datë 7 Janar 2022, Blake publikon videoklipin "Saint Tropez". Teksti i këngës u shkrua nga Blake, ndërsa orkestrimi u punua nga Skizo.

Më datë 23 Prill 2022, Blake publikon videoklipin "Skandale". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Blake. Produksioni audio u realizua nga Skizo.

Më datë 25 Korrik 2022, Blake publikon videoklipin "Ngat Ngat". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Blake.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3