A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

Shqiperia E Vogel

Vit pas vite po ta bejm gezuar
Ty moj Kosova jone e bekuar
17 shkurti nje dite e shenuar
Data qe ti vazhdove duke u rindertuar

Vuajte shume per kete dite
Shum trima derdhen gjak per te nxjerr ne drite
Te kemi nje emer,liri si te gjith kerkuam
Vuajtem,vuajtem per kete dite qe enderruam

Kosove,oh moj Shqiperi e vogel
Ti e din se per Shqiperin je nje moter
Ti je nderi,qe na ben te krenohemi
Nese dikush te prek ty,ne te gjithe terbohemi.

- poem written by Bledi Lorenci


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  25

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019