TEKSTESHQIP

Bledi Milioneri
Sikur Te Ishe Ketu
Lyrics
(Feat. Crazy Girl)

U ndane rruget tona dhe me thuaj ca kuptove
Ti gjith fjalet e ksaj jete si valdeti i shkatrove
Dhe me thuaj perfundimin qe me ty un me nuk jam
Egoizmi mosmarrveshja jan gjithcka qe ne na ndan
Me vjen keq qe nuk kuptove nje mashkull ne vetvete
Jane lote pikellimi qe gjithmon bie ne heshtje
Per me kot perpiqem qe te them qe ekziston
Ty kudo ta ndjej mungesen sidomos krevatin ton
Dhe tani te dua prap, prap prap, (un ty te kem) Prap prap, (Un Tyyy) Dhe me duket thjesht nje enderr
Sa her me sheh ne sy, sa her me sheh ne sy

Po prap te mendoj, Skur ti je ktu
Por esht iliuzion, Se ti sje me ktu

Si je ti kur merzite shpirt dhe fillon e qan
Ashtu si jam dhe un kur pran meje nuk te kam
Perpiqem qe te mos kujtoj, diten qe u ndam
Te mos ti sjell ne mendje un njeri tjetrin ne sy pam
Nuk esht normale esht skandale
Kur te futesh ne jeten personale
Nuk kane te drejten e gjykimit kur flasin me fjal banale
Zemer, per mua kur e di qe un te dua
E pyet ti naten si jam naten kur jam ne krahet e tua
Erdhi koha pas kaq vitesh disa fytyra ti bej keq
Duke filluar te perpiqem dhe rrugen time te gjej
Sikur te ishe ketu shpirt dhe koken mbrapa kthej
Nuk e kuptoj, qe te mbash nje far distance nga mua nuk e pranoj
Nuk e besoj, por dhe te me lendosh e te te lendoj
Linda te te dashuroj, linde te me dashurosh
Te adhuroj , te kam nevoj
Je cdo gje per mua ti, je arsyeja qe jetoj

Po prap te mendoj, Skur ti je ktu
Por esht iliuzion, Se ti sje me ktu

Serisht edhe kte nat do te vij te marr ty prap
Si prap te dal me ty dhe ne mengjes te zgjoj ty prap
Te te coj ne ato vende kur dikur ne benim plane
Po tani ska me premtime mbizoteron qetsia madhe
S'po kerkoj un tani, kush nga ne e kishte fajin
Po bej un hapin e par qe nga vetja mos te ndaj
Tani kaluan vitet edhe muajt u ben vite
Por akoma kam nje zjarr qe me iken e ndizet fiket
Plane po bej kot, se asgje nuk ndodh keshtu
Mbase bashk do tia arrijme por sikur te ishe ktu
Tani ti je diku, por diku gjendem dhe une
Po nje gje mos ta harrosh se akoma te dua shume

Po prap te mendoj, Skur ti je ktu
Por esht iliuzion, Se ti sje me ktu

DËRGOI: